Naujienos

Išdarbinimas: kodėl naudinga tiek darbdaviui, tiek darbuotojui

2020 06 15

Atleidimas iš darbo – nelengvas procesas abiem pusėms. Darbuotojas netenka ne tik stabilaus pajamų šaltinio, bet ir savirealizacijos pamėgtame darbe, brangių kolegų ir kasdienybės ritmo. Tuo metu darbdaviams netenka gerų specialistų, į kurių ugdymą daug investuota. Ar įmanoma atsisveikinti be nuoskaudų?

Personalo atrankų įmonių grupės „CVO Recruitment I Simplika“ direktorės Akvilės Kazlienės teigimu, pastaraisiais metai darbo rinkoje buvo susiklosčiusi situacija, kuomet darbdaviams, norintiems priraukti geriausius darbuotojus, reikėjo pasistengti. Teko daug investuoti į patrauklių darbo vietų kūrimą, papildomas darbuotojams suteikimas vertes, specialistų ugdymo galimybes. Tačiau užklupusi pandemija viską apvertė aukštyn kojomis.

„Dėl krizės daliai darbdavių teko priimti sudėtingus sprendimus mažinti darbuotojų skaičių. Tikėtina, kad atleidimų artimiausiais mėnesiais gali daugėti. Kai kuriais atvejais dėl apribotos veiklos ar pasikeitusios situacijos rinkoje darbdaviai tiesiog nebegali išsaugoti tam tikrų darbo vietų. Taip pat nemažai įmonių pakeitė savo strategijas, pristabdė plėtros procesus, ėmė mažinti išlaidas“, – sako A. Kazlienė.

Siekia daugiau lankstumo

Anot A. Kazlienės, kartu įmonės nėra garantuotos, kad po keleto mėnesių situacijai pasikeitus, vėl neteks ieškoti tų pačių specialistų, skirti lėšas samdos ir darbuotojų apmokymo procesams. Dėl to, personalo ekspertės teigimu, užsienyje, o taip pat ir Lietuvoje, vis daugiau įmonių renkasi laikinojo darbuotojų įdarbinimo paslaugas, kurios leidžia darbdaviams lanksčiau reaguoti į situaciją ir pagal poreikį didinti ar mažinti riekiamų kompetencijų ir įgūdžių apimtis. Tai taip pat suteikia galimybę įmonėms sudėtingoje situacijoje darbuotojus ne paprasčiausiai atleisti, bet, jiems sutikus, perkelti laikinojo įdarbinimo paslaugas teikiančiai įmonei ir tokiu būdų tęsti bendradarbiavimą.

„Darbdavys reikiamus darbuotojus tokiais atvejais samdo ne pats tiesiogiai, bet per laikinojo įdarbinimo paslaugas teikiančią įmonę, kuri rūpinasi visais administraciniais klausimais – darbuotojų atlyginimų mokėjimu, mokesčiais, darbo valandų bei sukaupto atostogų laiko apskaita ir pan. Darbuotojams, kurie kitu atveju greičiausiai būtų atleisti, tai tampa galimybe išsaugoti darbo vietą ir užsitikrinti pajamas“, – sako A. Kazlienė.