Naujienos

Kaip susirasti darbą pandemijos metu?

2021 02 15

Pastaraisiais metais, per pandemiją, milijonai žmonių bando įveikti profesines audras savo gyvenime. Staigūs bankrotai, atleidimai iš darbo ir etatų mažinimai tapo gana dažnu reiškiniu visame pasaulyje. Nepaisant to, surasti darbą šiuo metu yra įmanoma!

Pirmasis žingsnis: įvertinkite savo gebėjimus

Pandemijos metu, netekę darbo žmonės dažnai būna nusivylę, išsigandę ir praradę motyvaciją, o tai trukdo adekvačiai vertinti esamą situaciją. Nepaisant to, vertėtų išlikti sąmoningais, stengtis suvaldyti krizines situacijas ir ieškoti naujų galimybių. Įsivertinkite savo gebėjimus, norus ir tuomet kryptingai veikite darbo paieškos procese. Verta nusistatyti karjeros kryptį, praplėsti požiūrį į darbo rinkos galimybes ir išsigryninti, kur geriausiai galime adaptuoti savo turimus įgūdžius.

Kalbant apie šiuo metu darbo rinkoje palankius sektorius, verta paminėti, kad IT paslaugų, Finansinių operacijų sektoriai, Online paslaugų - prekybos - komunikacijos sektoriai, taip pat FinTech šiuo metu yra itin paklausūs Lietuvos rinkoje, tad galite apsvarstyti ar įmanoma savo turimus įgūdžius ir žinias pritaikyti šiose srityse. 

Antrasis žingsnis: išnaudokite online galimybes

Pandemijos metu nuotolinis darbas tapo neatsiejama daugelio verslų ir organizacijų dalimi. Pastaraisiais metais praktiškai visi įdarbinimo etapai persikėlė į internetą. Gera žinia ta, kad darbui persikėlus į namus, jūs gaunate prieigą prie įvairių darbų bet kurioje pasaulio vietoje!

Budrumas ir modernių sprendimų priėmimas yra būtinos sąlygos norint „išlikti“ krizės metu. Dabar galite tapti laisvai samdomu darbuotoju arba pradėti naują online verslą atsižvelgiant į tai, ko rinkoje labiausiai reikia. Tai gali atrodyti, kaip visiška priešingybė lyginant su tuo, ką darėte anksčiau, bet verta pabandyti! Nepamirškime, kad net gydytojai galiausiai sutiko, jog pacientų konsultavimas online iš tiesų yra visiškai normalus ir pasiteisinantis sprendimas.

Ir galiausiai, internete galite rasti įvairios mokomosios medžiagos, kuri gali pagerinti jūsų šansus darbo rinkoje, pavyzdžiui, online kursai, mokomoji video medžiaga, įvairios elektroninės knygos ir panašiai – dabar visi šie dalykai yra labiau prieinami, nei bet kada anksčiau, tad naudokitės proga ir kelkite savo kvalifikaciją!

Trečiasis žingsnis: naudokitės LinkedIn

Vien tik LinkedIn‘e šiuo metu yra 20 milijonų atvirų darbo pasiūlymų (visame pasaulyje). Ir kuo toliau, tuo labiau šis socialinis tinklas tampa puikiai veikiančia įdarbinimo platforma, tačiau vien tik profilio susikurti neužtenka. Konkurencija yra didelė, tad jei norite išsiskirti iš minios, reikia žinoti kelis svarbius aspektus.

Susikurkite patrauklų profilį, įtraukdami kuo daugiau informacijos apie save. Pasirašykite profesionalų prisistatymą, įtraukite ne tik paskutinę darbovietę, bet ir ankstesnes, nepamirškite ir kursų ar mokymų, kuriuose dalyvavote. Taip pat svarbu ir profesionali jūsų nuotrauka, turimų įgūdžių sąrašas, profesiniai pasiekimai bei kalbos, kurias mokate. Pristatykite kuo profesionalesnį savo paveikslą ir padidinsite savo galimybes būti pastebėti!

Dar vienas būdas, norint padidinti savo šansus darbo paieškose, yra būti aktyviam ir potencialius darbdavius pasikviesti į draugus bei galima jiems trumpai prisistatyti paminint, jog šiuo metu ieškote darbo. Taip pat, verta prisijungti į jus dominančios srities grupes, pademonstruoti savo žinias ir komunikacijos sugebėjimus, dalinantis naudinga informacija ir t.t. 

Ketvirtasis žingsnis: būkite lankstūs

Finansinis nesaugumas išties kelia didelį stresą, jei, netekus darbo ar sumažėjus darbo valandoms, santaupos sparčiai mažėja, o valstybės parama taip pat nėra pakankama tam, kad normaliai išgyventumėme. Tačiau, ne kartą esame girdėję Napoleono Hilo posakį – „Bet kuri nesėkmė turi būsimos sėkmės grūdą” ir tikime tuo ar ne, bet patys pastebime, kad per pandemiją dažnam tenka susidurti su dideliais sunkumais ir ieškant to “sėkmės grūdo” pasukti į visai kitą pusę.

Jei neturite galimybės sėkmingai pradėti naują karjerą ar kurti naują verslą, vertėtų pagalvoti apie paprastesnį darbą, kuris padėtų išgyventi šį sunkų laikotarpį. Aktoriai tampa kurjeriais, gidai – vertėjais, o taksi vairuotojai ima išvežioti picas. Taip pat ir daugelis turizmo, maitinimo įstaigų, pramogų pasaulio atstovų ima žvalgytis stabilesnio darbo visai kitose srityse.

Tai tik keli pavyzdžiai, bet jie parodo, jog pandemijos akivaizdoje, visos priemonės yra tinkamos, o įgytos patirtys ir įgūdžiai mus augina, stiprina ir garantuoja šviesesnį rytojų. Atvirų darbo pozicijų yra pakankamai, kad kiekvienas ieškantis atrastų savo darbo vietą! Tad išlaikykite motyvaciją, nenuleiskite rankų ir tikrai rasite tai, ko ieškote. Sėkmės! 

 
Aurėja Bujokaitė

CVO Recruitment verslo vystymo vadovė ir vyr. atrankų konsultantė