Naujienos

Kokie ženklai rodo, kad reikia keisti darbo vietą: ką daryti, kad netektų gailėtis?

2023 02 07

Kaip išsiaiškinti, ar keisti darbovietę – geras sprendimas? Kaip kovoti su pokyčių baime bei ko svarbu neužmiršti ieškant naujo darbo straipsnyje dalinasi Ieva Lučinskienė, „Simplika“ atrankų komandos vadovė.

„Prieš priimant sprendimą išeiti iš darbo – pasikalbėkite su savo tiesioginiu vadovu. Tik atvirai pasidalinus savo mintimis, iššūkiais, dvejonėmis bei išgyvenama situacija bus galima kartu ieškoti sprendimų keičiant ar gerinant situaciją. Jei po pokalbio visgi suprantate, kad bendradarbiavimo sakinyje drąsiai galima padėti tašką, vadinasi tai yra ženklas, jog jūsų sprendimas keisti darbovietę yra teisingas“, – teigia Ieva.

Prieš leidžiantis į naujo darbo paiešką normalu, kad neretai aplanko ir pokyčių baimė. Pasak Ievos, bijome to, ko nežinome, o nežinome tol, kol neklausiame arba nesusipažįstame. Keli patarimai susidūrus su pokyčių baime:

  • Atsakykite sau, ko konkrečiai bijote: ar bijote, kad nerasite geresnio darbo, netiks atmosfera, naujieji kolegos, o galbūt už šios pokyčių baimės slypi visai kitos priežastys?
  • Atlikite namų darbus: gaukite atsiliepimų apie potencialų darbdavį, pasidomėkite įmonės kultūra ir veikla bei nepamirškite, kad darbo pokalbis – skirtas ne tik įmonei pažinti Jus, bet ir Jums pažinti įmonę.


„Būkite aktyvūs ir drąsiai užduokite klausimus darbdaviui, nes tik taip išsiaiškinsite ar Jūsų ir įmonės vertybės bei vizija sutampa ilgalaikio bendradarbiavimo perspektyvoje“, – pataria „Simplika“ atrankų komandos vadovė.

Skaitykite daugiau: https://bit.ly/3YasLfb