Naujienos

Laikinoji darbuotojų nuoma – „pasimatuok“ darbą

2020 07 10

Kodėl darbuotojų nuoma tampa tokia populiari? Kuo ji naudinga darbuotojui ir darbdaviui? 

Kiekviena pusė, apmąstydama finansinę ir asmeninę naudą, ieško sau geriausio varianto. Darbdavys siekia rasti kompetentingą darbuotoją už palankias sąnaudas, o kandidatas nori pirmiausia išbandyti jėgas, „pasimatuoti“ darbą, tokiu būdu suprasti tinkančios pozicijos pobūdį, ir gauti atlyginimą.  

Simplika įdarbinimo agentūra, siekdama patenkinti ir kandidatų ir darbdavių lūkesčius, pateikia optimaliausius variantus. Jeigu ieškote laikino darbo arba norite įvertinti savo galimybes pasirinktoje profesijoje, tuomet turime jums naudingų pasiūlymų ir karjeros patarimų. 

Taigi, personalo nuoma suteikia galimybes:

 • darbdaviui išlaikyti reikšmingus įgūdžius turinčius darbuotojus ir tęsti darbą pilnu pajėgumu, tačiau mažesnėmis personalo sąnaudomis. Be to, pasikeitus situacijai ar strategijai, įmonė galės atgal perimti savo darbuotojus, taip išvengdama naujų atrankų bei darbuotojų apmokymų;
 • darbo ieškančiam asmeniui išbandyti save naujoje srityje, įgyti naujų žinių bei kompetencijų. Taip pat, šio proceso metu, žmogus gali gauti pajamas ir tuo metu ieškoti svajonių darbo.

Įmonei, darbuotojų nuoma – patogus variantas, o už paslaugą sumokėta kaina netrukus atsiperka. Laikinam darbuotojui taip pat dviguba nauda – patirtis ir rinką atitinkantis uždarbis.

Informacija kandidatui: kas yra laikinoji darbuotojų nuoma ir kuo skiriasi nuo įprasto įdarbinimo?

Aptarkime, kas yra darbuotojų nuoma ir kodėl jums, kaip kandidatui, ji gali būti naudinga. Laikinosios nuomos principu įmonės dažniausiai kreipiasi dėl papildomo darbuotojo poreikio esant:

 • padidėjusiam darbo krūviui;
 • vykdant vienkartinį projektą;
 • atostogaujant darbuotojui (-ams);
 • išėjus nuolatiniam darbuotojui ir jį pakeičiant atrankos proceso metu.

Taip pat, darbuotojų nuoma – tai naudinga alternatyva įmonėms, Lietuvoje neturinčioms savo atstovybės, arba turinčioms limituotą skaičių „kontraktorių“. Kandidatui – tai naudinga patirtis atstovauti užsienio valstybės įmonės interesus.

Tokiais atvejais, kandidatui suteikiamos galimybės įvertinti: darbovietę, profesijai reikalingus įgūdžius ir asmenines savybes.

Darbuotojų nuomos atveju, sudaroma laikinoji darbo sutartis, kurioje nurodomas darbo santykių terminas (nuo 1 dienos iki 3 metų, nes po to sutartis tampa neterminuota pagal LR DK). Jūs, kaip laikinas darbuotojas, būtumėte oficialiai įdarbintas Simplika įmonėje, tačiau darboviete taptų Simplika partneris – įmonė. Taip jūs gautumėte:

 •  socialines garantijas;
 •  norimą atlyginimą;
 • ir galimybę „pasimatuoti“ darbą arba tiesiog papildomai užsidirbti.  

Ar kandidatui kainuoja laikino įdarbinimo paslauga? Kokio atlyginimo galite tikėtis?

Paslaugos „darbuotojų nuoma“ kaina laikinam darbuotojui lygi nuliui, nes už tai sumoka darbdavys. O atlyginimas dažnu atveju toks, koks būtų taikomas ir nuolatiniam darbuotojui, atsižvelgiama į turimas kompetencijas.

Tad, nors faktinis darbdavys bus įdarbinimo agentūra, o dirbsite kitoje įmonėje, jums dalinai sąlygos  bus vienodos.

Personalo nuoma – nuo sezoninių darbų iki aukštos kvalifikacijos specialybių

Daugeliui laikinas darbas asocijuojasi tik su trumpalaikiu vasaros uždarbiu, nekvalifikuota veikla ir pan., tačiau pastaraisiais metais visame pasaulyje populiarėja visų sričių specialistų laikinas įdarbinimas. Todėl pasiūlymų turime ne tik studentams, bet ir nemažą patirtį turintiems specialistams.

 Pozicijai įtaką gali daryti veiklos sritis, pavyzdžiui:

 • nuo junior (jaunesniųjų) specialistų iki vidutinio lygio specialistų bei jaunesniųjų vadovų;
 • jei terminas ilgesnis, galime pasidžiaugti ir sėkmės istorijomis, kai buvo suteiktos galimybės augti nuo junior (jaunesniojo) specialisto iki senior (vyresniojo).

Pagrindinės veiklos sferos ir pozicijos:

 • finansų sritis (asistentai, jaunesnieji duomenų analitikai);
 • žmogiškieji ištekliai (asistentai);
 • statybų veikla (administratorės, asistentai, vadybininkai, darbuotojai personalo skyriuje);
 • elektronikos sritis (konsultantai, pardavėjai);
 • farmacija (asistentai marketingo bei finansų skyriuje)
 • prekės ženklo apsauga (jaunesnieji duomenų analitikai, jaunesnieji inžinieriai, „Supportas“ - klientų aptarnavimas su pradinėmis IT žiniomis – PHP, JAVA, Linux);
 • grožio industrija (vizažistai, odos priežiūros specialistai);
 • gamyba (technikai – kvalifikuota pozicija, reikalingas atidumas, kokybės kontrolė);
 • klientų aptarnavimas (konsultantai, prekės ženklo atstovai).

Administratorės pozicija taip pat populiari tarp laikinųjų darbų pasiūlymų. Pavyzdžiui, kuomet reikia išleisti motinystės atostogų esamą darbuotoją. Per tiek laiko galima lengvai integruotis į įmonės personalo gretas ir gauti neterminuotą darbą.

Personalo nuoma – gera galimybė pradėti karjerą ar net keisti profesiją.

Labai dažnai jaunuoliai blaškosi tarp įvairių profesinių galimybių, negalėdami apsispręsti, kas tiktų ir patiktų. Taip keliaujama iš vieno darbo į kitą, kaupiant ne itin malonias emocines patirtis. Darbdavys, priimdamas į nuolatinį darbą, iš pasirinkto kandidato tikisi ilgos, lojalios ir našios bendrystės. Jeigu darbuotojas supranta, kad ne ten pataikė, neretai laukia ir ne itin malonus išsiskyrimas dėl nepateisintų abiejų pusių lūkesčių.  

Laikinam darbuotojui tokie lūkesčiai įprastai nekeliami, todėl kandidatas gali daug laisviau jaustis ir, kai ateina laikas, ramiai baigti sutartus darbus. Jeigu užsimezga bendrystė, vadovai pasiūlo oficialiai įsidarbinti neterminuotam laikui. Tad tai gali tapti sėkmingos karjeros pradžia.

Net jei nebus galimybės pratęsti darbus, įgyta patirtis taps svariu argumentu jūsų CV dokumente.

Neretai nutinka ir taip, kad žmonės tiesiog kankinasi darbo vietoje, bet bijo prarasti pajamų šaltinį. Dvejoja, ar pavyks susirasti kitą darbą arba kita profesinė veikla taip pat nepateisins lūkesčių. Tokiu atveju, laikinas įdarbinimas gali tapti labai naudinga alternatyva. Tokia galimybe gali pasinaudoti ne tik prieš kelerius metus pradėję karjerą asmenys, bet ir vyresni žmonės.

Tad darbuotojų nuoma yra tikslingas pasirinkimas, o paslaugos kaina kandidatui – nemokamai. Jei turite daugiau klausimų – susisiekite su Simplika konsultantais arba tiesiog pateikite CV ir pageidavimus.