Naujienos

Virtualūs žaidimai komandoms. Lengvai įveikiami, bet smagūs!

2020 12 03

Mes, kaip komanda, kuri dirba nuotoliniu būdu, nuolat ieškome būdų, kaip virtualiu būdu suartinti savo komandą, pralinksminti vienas kitą, atsitraukti nuo darbų. Dėl šios priežasties sudarėme sąrašą žaidimų, kurie, mūsų manymu, labiausiai tinka virtualiam komandos formavimui, yra labai paprasti, nereikalaujantys specialių įgūdžių bei lengvai padaromi, kas skatina didesnį darbuotojų įsitraukimą, praskraidina darbo dieną.

Virtualios komandos formavimo veiklos:

1. Žaidimas „Ar girdi mane?”

„Ar girdi mane?“ yra vienas geriausių internetinių komandos formavimo žaidimų. Jūs žaidžiate šį žaidimą virtualioje konferencijų platformoje ir paskiriate vieną asmenį pranešėju, o visi kiti yra menininkai. Pranešėjas, naudodamasis atsitiktinių vaizdų generatoriumi, gauna tam tikrą paveikslėlį ir turi jį apibūdinti taip, kad menininkai galėtų sėkmingai jį nupiešti. Yra viena taisyklė: pranešėjas, pasakodamas apie paveikslėlį, gali naudoti tik geometrines figūras. Pavyzdžiui, jis gali sakyti: „nubrėžkite didelį apskritimą ir tada tris vienodo atstumo trikampius“ ar pan. Apribodamas instrukcijas, pranešėjas turi naudotis itin tiksliais bendravimo įgūdžiais, o menininkai – klausytis ir interpretuoti.  

2. Žaidimas „ ranka pasiekiamų daiktų istorijos“

Paprastas ir lengvas žaidimas, padedantis komandoms komunikuoti, pasakoti istorijas ir klausytis vieni kitų. Žaidimo principas labai paprastas: kiekvienas komandos narys išsirenka po daiktą, kurį gali pasiekti ranka ir per vieną minutę turi papasakoti, kodėl jie turi šį daiktą, ką jis jiems reiškia, iš kur gavo ir t.t.

3. Žaidimas „blynai ar vafliai”?

„Bynai ar vafliai” yra žaidimas, kur jūs, kartu su savo komanda, turite priimti bendrus sprendimus.          Pirmoje žaidimo dalyje, daugumos balsų principu, turite nuspręsti ką pasaulyje paliksite, o kas išvis nebeegzistuos. Vėliau, pavyzdžiui, kai laimi vafliai, į žaidimą įtraukiate kitas kategorijas, tokias, kaip: „bananai ar vafliai”; „kačiukai ar vafliai”, „kačiukai ar šuniukai” ir t.t.  Esmė slypi tame, kad turite klausytis vieni kitų argumentų, mokytis komunikuoti ir kartu priimti sprendimus ir spręsti nesutarimus. Toks žaidimas ne tik linksmas, lavinantis vaizduotę, bet ir tobulinantis mūsų bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

4. Rašymo greičio lenktynės

Rašymo greičio lenktynės yra nemokama internetinė komandos formavimo veikla, kurią galite pradėti jau dabar. Norėdami pradėti, atlikite rašymo greičio testą naudodami typingtest.com ar pan. Tada paskelbkite rezultatus įmonės pranešimų lentoje arba el. paštu ir pakvieskite savo kolegas dalyvauti iššūkyje! Konkurencingieji jūsų komandos nariai greitai atsakys skelbdami savo rezultatus, o kiti seks jų pavyzdžiu.

5. Virtualus šokių vakarėlis

Vienas greičiausių ir paprasčiausių virtualių komandos formavimo žaidimų yra virtualūs šokiai!

Tokius šokius galite įtraukti į savo susirinkimus, ir minutėlę pajudėti kartu. Nebūtina atlikti grandiozinių judesių, užtenka pajudėti į ritmą ir visiems kartu trumpam pasilinksminti! Ne tik prisijuoksite, bet ir sumažinsite patiriamą stresą bei įtampą!

Dainos, pagal kurias rekomenduojama pašokti:

  • Taylor Swift – Shake it Off
  • Rihanna – Work
  • Kenny Loggins – Footloose
  • Whitney Houston – I Wanna Dance with Somebody
  • The Beatles – Twist and Shout

6. „Slack“  kanalas, kur galima dalintis mielomis naminių gyvūnėlių nuotraukoms (greita ir paprasta)

Šis kanalas tikrai paprastas ir reikalaujantis nedaug pastangų, tačiau komandos formavimo atžvilgiu, duodantis daug naudos!

 „Slack“ paskyroje įvedus grotažymę #pets-of-museum-hack galima dalintis ir stebėti savo kolegų keturkojų draugų mielas nuotraukas, jų juokingas išraiškas, išdaigas ir pan.

https://museumhack.com/5-channels-better-slack-use/

7. MTV Cribs: nuotoliu dirbančios komandos versija

Galbūt jūsų nuotoliu dirbančios komandos nariai taip niekada gyvai ir nesusitiks ar tuo labiau, neturės galimybės pakviesti vieni kitų į svečius? Smagu tai, kad kolegos vis tiek gali atverti vieni kitiems savo namų duris ir dalyvauti MTV stiliaus linksmybėse!

„Help Scout“ neseniai pradėjo vidinę „MTV Cribs“ įkvėptą vaizdo įrašų seriją, kur komandos nariai demonstruoja savo namus ir asmeninį gyvenimą greituose pačių sukurtuose vaizdo įrašuose, panašiuose į klasikinę 90-ųjų laidą.

Toks užsiėmimas yra itin įdomus būdas geriau pažinti savo komandą!

 8. Virtualus knygų klubas

Visame pasaulyje populiarūs knygų klubai gali sėkmingai persikelti į virtualią jūsų darbo aplinką! Nebūtina rinktis knygą, pradžiai galite rinktis trumpą novelę ar esė, jums aktualia tema, ir sutartu laiku aptarti kūrinį, pasidalinti savo įžvalgomis ir pan.

9. Nuotolinė komandos vakarienė

Viena iš priežasčių, kodėl smagu dirbti iš ofiso yra ta, kad esame tarp žmonių. Turime galimybę paplepėti su kolegomis su darbu nesusijusiais klausimais, dalintis savo emocijomis, kartu pietauti ar po darbo kartu nueiti vakarienės ir pan. Kai dirbame nuotoliu, šių privalumų netenkame, todėl verta pagalvoti apie nuotolinį susitikimą su kolegomis, kai pavyzdžiui, gaminate, ar valgote vakarienę. Galite susitarti, kad gaminsite tą patį patiekalą ir vėliau, „drauge sėsti prie stalo“ ir dalintis, kaip sekėsi gamybos procesas, pasidalinti dienos įspūdžiais ir t.t.

10. „Burtininkų karas“ (Naujas)  https://warofthewizards.net/

„Burtininkų karas“ yra viena unikaliausių ir patraukliausių virtualių komandos formavimo veiklų pasaulyje. Žaidimas yra gyvas, vedamas renginys, trunkantis 90 minučių ir apimantis RPG žaidimų mechaniką, pabėgimo kambarius, galvosūkių sprendimą, istorijų pasakojimą ir pasaulio kūrimą.

Jūs ir jūsų kolegos tampa burtininkų pakalikais, kurie  pasakoja istorijas, sprendžia galvosūkius ir įveikia iššūkius tam, kad pelnytumėte „kibirkšties taškus“, kad galėtumėte  burti ir daryti viską, ko reikia, kad karas būtų išspręstas taikiai. Šis žaidimas yra smagus, įdomus ir puikiai tinka nuotoliu dirbančioms komandoms.


Straipsnio autorė: „Simplika“ komunikacijos projektų specialistė-praktikantė Laura Matulaitė